Porady psychologiczne Warszawa

Czym jest konsultacja psychologiczna?

Konsultacje psychologiczne to trzy – cztery spotkania, podczas których psycholog oraz jego klient podejmują decyzję o tym, jaka forma pomocy jest dla niego odpowiednia. Podczas tych spotkań wnikliwie analizowany jest problem, z którym zgłasza się klient – w dialogu z psychologiem poszukiwane są źródła tego problemu, jego ,,zapalniki” oraz kwestie, które uniemożliwiają jego rozwiązanie w życiu codziennym. Ustala się również, jakiego typu pomoc psychologiczną może uzyskać potencjalny klient.

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE

Czym jest poradnictwo psychologiczne?

Poradnictwo psychologiczne polega na znalezieniu odpowiedniego rozwiązania w trudnej sytuacji życiowej klienta. Rozwiązanie poszukiwane jest w dialogu z psychologiem po gruntownym omówieniu problemu z jakim zgłasza się klient. Może dotyczyć kwestii konfliktów życiowych, kryzysów, a także poczucia, że nie wiadomo jak zareagować w danej sytuacji. Czasem w życiu klienta może pojawić się taka sytuacja, która uniemożliwia dalszy rozwój emocjonalny. Wtedy właśnie poradnictwo może być dobrym sposobem na to, by wyjść z życiowego impasu.

Warto podkreślić, że porady psychologiczne najczęściej wiążą się z kilkoma spotkaniami, które mają na celu pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu, wyjściu z trudnej sytuacji. Jest to więc pomoc jednorazowa, a cykl spotkań kończy rozwiązanie sytuacji lub odnalezienie sposobu na rozwiązanie trapiącego klienta problemu. Może się jednak okazać, że w danym przypadku problem jest głębszy i warto rozwiązać go za pomocą psychoterapii, przyjrzeć się mu głębiej.

INTERWENCJA KRYZYSOWA

Czym jest interwencja kryzysowa?

Interwencja kryzysowa to krótkoterminowa pomoc psychologiczna w sytuacji traumatycznej po doświadczeniu m.in. :

  • domowej przemocy
  • mobbingu
  • nadużycia seksualnego
  • trudnego rozstania
  • dotkliwej żałoby
  • choroby terminalnej
  • katastrofy
  • próby samobójczej

Te wszystkie sytuacje związane są z doświadczeniem zagrożenia życia emocjonalnego lub/i fizycznego. Spotkania z psychologiem mogą pomóc w powrocie do równowagi psychicznej oraz w odzyskaniu potrzebnych sił życiowych.

KONSULTACJA PSYCHOTERAPEUTYCZNA

Czym jest konsultacja psychoterapeutyczna?

Psychoterapię poprzedzają konsultacje psychoterapeutyczne, które różnią się od konsultacji psychologicznych celem:

  • konsultacje psychologiczne to parę spotkań, zakończonych możliwym rozwiązaniem emocjonalnie trudnej sytuacji klienta,
  • natomiast konsultacje psychoterapeutyczne to także 3-4 spotkania zakończone nazwaniem emocjonalnego problemu klienta, który będzie rozwiązywany podczas procesu psychoterapeutycznego

Konsultacje psychoterapeutyczne to spotkania, na których terapeuta dowiaduje się od pacjenta jak wyglądała jego historia życiowa, poprzednie trudności emocjonalne, obecny stan emocjonalny, relacje w życiu, obraz rodziców, który pacjent nosi w swojej pamięci. Te kwestie są potem ważne o tyle, że kończą się informacją zwrotną terapeuty podaną w bezpiecznych warunkach pacjentowi. Informacja zwrotna dotyczy zebrania trudności, które mogą być przepracowane w procesie terapeutycznym i pomóc w powrocie do pełnego zdrowia psychicznego.

Oferta skierowana jest do osób z poniższych lokalizacji:

Porady psychologiczne Warszawa
Porady psychologiczne Komorów
Porady psychologiczne Piastów
Porady psychologiczne Pruszków
Porady psychologiczne Warszawa Bemowo
Porady psychologiczne Warszawa ochota
Porady psychologiczne Warszawa Okęcie
Porady psychologiczne Warszawa Skorosze
Porady psychologiczne Warszawa Ursus
Porady psychologiczne Warszawa Włochy
Porady psychologiczne Warszawa Wola

Umów się na wizytę już dziś!