Rozpad związku

Rozpad związku

Trudności w relacjach

W najlepszych momentach relacje mogą być trudne, ale czasami interakcja z innymi, bez względu na to, czy to jest partner, rodzic, dziecko lub inny bliski, interakcja może wydawać się niemożliwa. To, jak zachowujesz się z innymi, jest bezpośrednio związane z tym, jak nauczyłeś/aś się zachowywać, gdy dorastałeś/aś. Dlatego Twoje wczesne relacje z ważnymi osobami np. z rodzicami znajdują odzwierciedlenie w Twoim zachowaniu. Badanie relacji we wczesnym dzieciństwie może pomóc Tobie w zrozumieniu twoich obecnych problemów.

Rozpad związku lub małżeństwa, separacja

Zakończenie małżeństwa lub bliskiego związku może być jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Niezależnie od tego. Czy dana osoba zainicjowała zakończenie związku, czy też z nią rozstał się partner/partnerka, to wydarzenie może wywołać wiele intensywnych, trudnych uczuć. Często rozwód jest postrzegany jako osobista porażka. To co przeżywa się zazwyczaj w takich sytuacjach to: żal, poczucie winy, złość, wstyd, strach, lęk, obwinianie siebie. Jeśli przy rozstaniu w grę wchodzą dzieci, te emocje mogą się nasilić. Rozstanie się może przyczynić się także do problemów ze snem, problemów lękowych. Niektórzy przy tak ciężko znoszonym czasie separacji sięgają nawet po alkohol lub narkotyki, aby poradzić sobie z ciężarem smutku.

W tym czasie pojawiają się pytania o to, co dalej, jak sobie radzić z tymi zmianami. Uczucie osamotnienia może być czasem bardzo dotkliwe i może okazać się, że trudno jest o tym doświadczeniu rozmawiać z rodziną, przyjaciółmi. Mogą oni mieć pewną lojalność wobec drugiej połowy lub nie zachowywać pełnej obiektywności i stąd taki stan rzeczy może uniemożliwić pełne otwarcie się. Psychoterapia lub konsultacje psychologiczne mogą w tej sytuacji pomóc zorganizować pierwszy czas po separacji i nauczyć radzić sobie z samotnością, aby nie musiała być wyniszczającym stanem, a czasem rozwojowej odrębności.

Oferta

Umów się na wizytę już dziś!